Meniu Uždaryti

Kokia gyvybės draudimo suma reikalinga?

Svarstant apie gyvybės draudimą, vienas pirmųjų sau užduotų klausimų tikriausiai bus: „Kokia suma?“ Kiekvienam atsakymas yra skirtingas, todėl svarbu turėti kvalifikuotą finansų patarėją, kuris padės priimti tinkamą sprendimą. Jei turi šeimą ar artimuosius, kurie priklauso nuo tavęs finansiškai – gyvybės draudimo apsaugą turėti ypatingai svarbu.

Gali gauti įvairių gyvybės draudimo pasiūlymų, tačiau kokios gyvybės draudimo sumos reikia ir kurias sąlygas pasirinkti, priklauso nuo kiekvieno individualiai. Bendrai sakoma, kad gyvybės draudimo apsauga turėtų būti nuo šešių iki 10 kartų didesnė už metinio atlyginimo dydį, tačiau faktinė suma gali smarkiai skirtis priklausomai nuo realios situacijos. Štai keletas patarimų, kurie padės suprasti gyvybės draudimo terminą ir ilgalaikio gyvybės draudimo kainų skirtumus.

Dauguma žmonių pradeda nuo rizikinio gyvybės draudimo

Kas yra rizikinis gyvybės draudimas? Šios rūšies draudimas dažnai būna nustatyto laikotarpio (pvz. 10 ar 20 metų) ir yra gana lengvai įperkamas, lyginant su investiciniu gyvybės draudimu. Tai taip pat labiau būdinga jaunesniems, pirmą kartą draudimo polisą sudarantiems vartotojams. „Išmanaus finansų valdymo“ specialistas padės apskaičiuoti finansinius įsipareigojimus šeimai ir kaip tai susiję su išlaidomis ir pajamomis. Taip sužinosite jums reikalingo draudimo laikotarpį ir rizikinio gyvybės draudimo sumą. Dažnai rizikinio gyvybės draudimo sutartis sutampa su tam tikru gyvenimo etapu, pvz.  būsto paskola ar laikotarpiu iki vaikai pradeda gyventi savarankiškai.

Rizikinio gyvybės draudimo kaina tiks kiekvienam

Rizikinio gyvybės draudimo kaina yra legvai derinama ir prieinama kiekvienas, t.y. vos nuo kelių eurų per mėnesį. Šios apsaugos kaina tiesiogiai priklauso nuo amžiaus, todėl kasmet didėja, tačiau jei esi jaunas ir sveikas, rizikos mokestis pasprastai yra labai mažas.

Investicinis gyvybės draudimas

Rizikinio gyvybės draudimo alternatyva – investicinis gyvybės draudimas. Turint šią apsaugą galima grąžintis valstybės teikiamą lengvatą (20%GPM) nuo mokamos įmokos, todėl dalis sumokėto draudimo mokesčio yra grąžinama kasmetinės deklaracijos metu. Investicinis gyvybės draudimas taip pat kaupia piniginę vertę ir paprastai sukuria didesnę naudą klientui. Kaip ir rizikiniame draudime, apsaugų kainų tarifai priklauso nuo amžiaus ir sveikatos būklės poliso įsigyjimo metu. „Išmanaus finansų valdymo“ specialistas patars kaip už draudimą laikui bėgant ir turint tokio tipo sutartį gyvybės draudimo tarifas gali būti mažinamas arba visai neskaičiuojamas. Vis dėl to, polisai sudaromi jaunesniame amžiuje yra pigesni.

Koreaguok savo gyvybės draudimo polisą pagal individualius poreikius

Rizikinis ir investicinis gyvybės draudimai suteikia apsaugą dabar ir gali būti lengvai koreaguojami keičiantis kliento poreikiams. Norint išsiaiškinti gyvenimo būdą geriausiai atitinkančius draudimo sprendimus ir funkcijas bei sužinoti daugiau apie reikalingo ilgalaikio gyvybės draudimo įkainius, susisiekite su „Išmanaus finansų valdymo“ finansų specialistu. Kalbant su profesionalu geriau suprasi draudimo tikslą ir kitas detales. Gera žinoti, kad šeimos nariai ir artimieji bus finansiškai apsaugoti.